Omlouvání dětí

Omluvit dítě ze školní docházky lze:

• Osobně při komunikaci s pedagogy ve třídě Vašeho dítěte.
  • Telefonicky na číslo třídy, do které dítě dochází (viz. stránky jednotlivých tříd).
  • Ve třídách, kde jsou mobily, je možné zasílat SMS s omluvou.
  • Emailem na adresu třídy, do které dítě dochází, to však s rezervou jednoho pracovního dne (v pondělí napsaný email dává možnost omluvit dítě od středy apod.).

Termíny:

• V daný den je nutné omluvit do 7:45, v pozdějším případě již nelze odhlásit stravu.
  • Do 7:45 lze odhlásit odpolední svačinu na daný den.
  • Nejpozdější možný příchod dítěte do třídy je takový, abyste jej v 8:15 předávali pedagogovi ve třídě.

Upozornění:

• Jakýkoliv důvod k pozdějšímu příchodu do MŠ je nutné předem oznámit pedagogům na třídě,v případě nenadálého zpoždění je neprodleně informovat telefonicky-areál se v 8,25 zamyká a nebudete vpuštěni dovnitř.
  • Zákonný zástupce je povinen dítě omlouvat, pokud tak nečiní, může škola použít restrikce uvedené ve Školním řádu. Při neomluvené absenci také propadá dítěti stravné.
  • Opakované pozdní příchody jsou nedodržením Školního řádu a jako jeho porušení jsou i řešeny. Není vhodné učit děti, že chodit pozdě je normální. Není.
  • Dle Směrnice pro úplatu je zákonný zástupce povinen hradit včas školné. Opakované neuhrazení poplatku může být důvodem k vyloučení dítěte z MŠ.

Vážení rodiče, dodržováním výše uvedených pravidel nám umožníte dělat naši práci tak, jak máme. Budeme se moci věnovat výchově a vzdělávání Vašich dětí, zpracovávat pro ně hezký program a těšit na setkání s Vámi. Pokud budeme muset řešit nedodržování výše uvedených pravidel, o příjemná setkání budeme ochuzeni, což by nás mrzelo.

Vedení mateřské školy